Santykiai ir bendravimas

Santykiai su kitais dažnai tampa vieta, kur atsiskleidžia ne tik artumas ir palaikymas, bet ir jautrumas, nusivylimai, nesusikalbėjimas ar vidiniai sunkumai. Kartais gali būti sunku išreikšti savo poreikius, jausmus ar ribas, o pasikartojantys konfliktai ilgainiui ima kelti įtampą, nuovargį ar atitolimą.

Žmogus gali jaustis neišgirstas, nesuprastas ar vienišas net būdamas santykyje. Kai kuriais momentais norisi daugiau artumo ir ryšio, tačiau kartu gali būti sunku priartėti, pasitikėti ar ramiai kalbėtis apie tai, kas svarbu.

Saugioje erdvėje galima ramiau pažvelgti į savo patirtį, būti išgirstam ir suprastam. Kai atsiranda daugiau aiškumo savo jausmuose, reakcijose ir poreikiuose, lengviau suprasti save, aiškiau išreikšti savo poreikius, brėžti ribas ir kurti atviresnį bei artimesnį ryšį.